Enpara.com’dan yeni müşterilere özel %0 faizli 10.000 TL kredi fırsatı! Hemen incele

Axess

Akbank Axess

Yıllık Ücret: Ücretsiz

575.000 Üye İşyeri Sayısı
Chip-Para Kazanç Türü
5300 ATM Sayısı
%4.25 Alışveriş Faizi

Kart Bilgileri

 • Yıllık Kart Ücreti

  Ücretsiz

 • Gecikme Faiz Oranı

  %4.55

 • Minimum Ödeme Tutarı

  Dönem Borcunun %20 kadarıdır.

 • Kazanç Birimi

  Chip-Para

Sıkça Sorulan Sorular

Axess kredi kartı, Akbank bankasının kredi kartlarından bir tanesidir. Bilindiği gibi Akbank Sabancı Holding bünyesinde olan özel bir bankadır. Türkiye'nin hemen her kentinde en az bir tane Akbank isimli banka bulunmaktadır.

Bazı kredi kartlarının tek bir çeşidi var iken bazılarının çok fazla, farklı özelliği olan türleri bulunur. İşte bunlardan bir tanesi de Axess kredi kartı olup, aşağıda yer alan türleri vardır:

 • Axess: Klasik olanı her kes rahatça istediği zaman başvuru yapabilir.
 • Axess KOBİ: Kobi tarzında olan firmalar için özel avantajları olan bir kredi kartıdır. Bu karta sadece KOBİ vasfı taşıyan firmalar başvuru yapabilmektedir. Başvuru sırasında KOBİ olduğunun kanıtlanabilmesi gerekir.
 • Axess Kampüs Modu: Kartın adından da anlaşılacağı gibi öğrenciler için olan türüdür.
 • Axess Business: İş insanları için olan türüdür.
 • Axess Ek Kart: Axess kullananların yakınları için aynı kredi kartı limitine bağlı olarak müşterilerine sunulan ek kredi kartıdır.

Axess kredi kartı başvurusu müşterilerin karşısına farklı seçeneklerle çıkar. Bunlardan ilki doğrudan banka şubesine giderek doğrudan Axess kredi kartı başvurusu yapılmasıdır. Bir diğer yöntem www.akbank.com.tr adresine girip buradan kredi kartının başvurusu yapılmasıdır. Bir diğer yöntem ise bankanın müşteri hizmetleri biriminin aranarak başvurunun yapılmasıdır. Ayrıca 5590'a Axess yazıp gönderilerek de başvuru yapılabilir. Burada tercih kişilerin kendisine kalmış durumdadır.

Gerek axess kredi kartının, gerek diğer kredi kartı başvurusunun kabul edilmemesinin belli başlı bazı nedenleri vardır. Bunların en başında kişinin ekonomik gücünün olmamasıdır. İşsiz olması, belli bir gelirinin olmaması gibi sebeplere bağlı olarak kredi kartı başvurusu reddedilir. Bunun yanı sıra birden fazla kredi kartı olanların, yeni kredi kartı başvurusu yaptığı zaman mevcut kredi kartı limitlerine ulaşıldı ise o kişiye yeni herhangi bir kredi kartı verilmez. Tüm bunların dışında banka sicili bozuk olan kişilere de kredi kartı verilmez. Tüm bu durumlar axess kredi kartı için de geçerlidir.

Axess kredi kartlarının müşterilerine sunduğu çok sayıda avantajı bulunur. Bunlardan bir tanesi tüm axess kredi kartı türlerinde 750 üst limitine kadar temassız kullanım özelliği bulunmasıdır. Bunun yanı sıra anlaşmalı olduğu kurumlardan rahatlıkla taksitle alışveriş yapılır. 1 chip para 1 TL değerindedir. Chip paralar zaman aşımına uğramaz. Her zaman için nakit avans şansı vardır. Tüm bunların dışında arkasında son derece güvenli ve köklü bir banka olması, kişilerin kafasında herhangi bir sorun olmadan bu kredi kartının kullanmasını sağlar. Ayrıca Axess kredi kartı müşterilerine dönem dönem çok özel kampanyalar da yapar ve özel avantajlar sunar.

Axess son derece geniş argümanda farklı renklerde kartları ile de öne çıkar. Nitekim Axess Platinum kart da onlardan bir tanesidir. Sarı renkte olan bu kart gündelik kullanım için son derece idealdir. Yurt içinde ve yurt dışında olan kolayca kullanılabilir. Acil nakit gereksinimleri için taksitli ya da taksitsiz nakit avans çekme olanağı vardır. Bunun yanı sıra harcadıkça chip para kazanma şansı vardır. Geliri yüksek olanlara verilir. Ayrıca Axess Golk kart sahiplerinin geliri yüksek olan ve düzenli ödeme yapanlara da doğrudan banka tarafından gönderilebilmektedir.

Axess kredi kartı başvurusu yapan kişi eğer maaşını Akbank'tan alıyor ise ve/veya bankada herhangi bir hesabı varsa o zaman herhangi bir belge istenmez. Lakin ilk kez başvuru yapanlardan kişinin finansal durumu da incelenerek klasik nüfus cüzdanı ve fotokopisi, gelir durumunu gösteren SGK dökümü gibi belgeler istenebilmektedir. Ayrıca KOBİ ve Business kart türlerinde de bu durumu kanıtlayıcı belgeler istenir. Vergi levhası, iş durumunu gösteren diğer resmi evraklar bunlardan bazılarıdır.

Gelelim bir diğer merak edilen olguya. Kısaca BDDK denilen Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 09.06.2020 tarihinde almış olduğu bir karar ile kişilerin kredi kartı asgari ödeme tutarları değişmiştir. Buna göre 10222 sayılı karar ve buna bağlı olan Kredi Kartları ve Banka Kartları Yönetmeliği 22. maddesinde 7. fıkrasında eğer kişinin kredi kartının limiti 25.000 Türk Lirasının altında ise o zaman aylık asgari ödeme tutarı o dönem ait olan mevcut borcun minimum yüzde yirmisini, bunun üzerinde ise o ay olan borcunun en az yüzde kırkını ödemek ile mükelleftir. Ödeme tutarından sonra kalan tutar yeniden faizi işleyerek devam eder. O yüzden olabildiğinde dönem borcu tamamı ile kapatılmalıdır.

Axess chip paralar bankanın anlaşmalı olduğu birçok yerde geçerlidir. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Yemek Sepeti
 • N11
 • Sefamerve
 • Koton
 • Trendyol
 • Boyner
 • Gratis
 • Watsons
 • Zara
 • Kığılı
 • Sarar
 • LC Waikiki
 • D&R
 • Tekzen
 • Özdilek
 • Media Markt
 • Opet
 • Koçtaş
 • Gittigidiyor
 • IKEA
 • Yemek Sepeti
 • BP
 • Aytemiz
 • Aygaz
 • Total
 • Shell
 • Lukoil
 • TP
 • TO

Axess chip paraların geçtiği belli başlı bazı yerlerdir.

Üstte yer alan kuruluşlardan herhangi bir tanesinde chip paralarınızı kullanabilmenizin ön koşulu elbette yeter düzeyde chip paranızın olmasıdır. Bunun dışında kuruluşlara chip para kullanmak istediğinizi söylediğiniz zaman harcamanızı chip paralarınızdan alırlar. Alışveriş sitelerinde ise ilgili bölüme chip paranın girilmesi yeterlidir. Kısaca kullanımı son derece kolaydır.

Axess klasik kredi kartı: 630 TL ek kart ücreti: 312 TL
Axess öğrenci kredi kartı: 144 TL
Axess KOBİ/ Business: 900 TL
Axess Gold: 704 TL ek kart için: 350 TL
Axess Platinum: 796.50 ek kart ücreti: 396 TL

Türü ne olursa olsun Axess kredi kartı ekstrelerinizi ister basılı olarak mevcut adresinize, ister e-mail olarak isteyebilir, mobil uygulama üzerinden indirebilir ya da internet şubesi üzerinden kullanıcı adınızı ve şifreniz ile siteye girerek aylık kredi kartı ekstrenizi indirebilirsiniz. Burada tercih tamamen size kalmış durumdadır.

Axess kredi kartlarından bir tanesi de her ne kadar üstte ifade edilmemiş olsa da son derece tematik bir kart olan Axess Troy isimli türüdür. Bu kart dünyanın her yerinde eğlence ve oyun amaçlı olarak tasarlanan bir kart türüdür. Bu tür yerlerde kullanıldığı zaman çok daha avantajlı olan, çok daha fazla chip para kazandıran bir kredi kartı türüdür. En fazla chip para kazandıran türlerindendir.

Bu kadar farklı türü olan kredi kartlarının farklı özelliklerinden aynı anda yararlanmak isterseniz, elbette başvuru yapabilir ve koşullarınız uyuyor ise sahip olabilirsiniz ama burada da bilinmesi gereken husus, hepsinin aynı hesaba bağlı olacağı ve kaç tane kredi kartınız olursa olsun limitlerinin ortak olacağıdır. Bu konuda da yasal mevzuatlar son derece açık ve nettir.

Axess kredi kartı limitini artırmanın belli başlı bazı yöntemleri vardır. Bunların en başında 444 25 25 hattını arayıp müşteri temsilcisine talebin iletilmesidir. Bankaya doğrudan giderek de limit artırımı başvurusu yapılabilir. Bunun yanı sıra internet sitesi üzerinden, mobil bankacılık uygulaması üzerinden, JUZDAN üzerinden ya da gerekli bilgiler girerek SMS atarak ( LIMIT, KART SON 4 HANE, aylık net gelir istenen limit) biçimindedir. Bankanın SMS numarası ise 4566dır.

Bu da en çok merak edilen olgulardan bir tanesidir. Kişiler aynı hesaba bağlı birden fazla kredi kartına sahip olduğu zaman hepsi için ayrı ayrı yıllık kart kullanım ücreti öder. Kurallar bu konuda da son derece nettir. Banka düzenli olarak bankalarını tercih eden özel müşterilerine başvuru yapmaları durumunda kredi kartı ücretini bazı koşulları sağlamaları koşulu ile iade eder.

Axess kredi kartı başvurusu yapılır iken kesinlikle doğru ve tam bilgi verilmelidir. Bunun yanı sıra kişiler kendi reel gerçekliklerine hangi kart uyuyor ise ona uyan kart için başvuru yapmalıdır. Birden fazla kredi kartına sahip olmanın herhangi bir avantajı olmadığı gerçeği unutulmamalıdır. Ayrıca mevcut kazancının üstünde bir limitten başvuru yapılmamalıdır.

Kişilerin yaşamlarında herhangi bir değişiklik olduğu zaman elbette zor durumda kalmamak adına Axess kredi kartı hesap kesim tarihlerini değiştirebilirler. Bunun için yapmaları gereken şey, mobil uygulama üzerinden, internet sitesi üzerinden, bizzat bankanın müşteri hizmetleri numarasını arayarak ya da bankaya gidip orada olan ilgili banka yetkilisi ile görüşmektir.

Burada bahsi geçen işsizlik sigortası kişilerin işsiz kalması ve buna bağlı olarak kredi kartı borcunu ödeyemecekleri hale gelmesi halleri olan bir sigortadır. Bu tür istenmeyen durumlar için kişilerin bankanın 444 25 25 ya da 0 850 222 25 25 numaralı olan hattını arayarak sadece 1 Türk Lirasından başlayan rakamlar ile kredi kartı borcunu sigorta ettirmesidir. Burada süre kişilerin kendisine kalmış durumdadır. istediği kadar sigorta yaptırabilir. Herhangi bir sınır kısıtlama bulunmaz.

Axess sanal kart için en basit ifade ediş biçimi ile sanal dünyanın güvenli kartı ifadesi kullanılabilir. Sadece kavramın kendisinden de anlaşılır olduğu gibi internet üzerinden yapılan alışverişlerde kullanılır. Asıl karta bağlı olarak kişinin kendisi tarafından oluşturulur ve mevcut kartın limitine bağlı olarak kart limiti belirlenir. Ödemeler TL, Dolar ya da Euro olarak yapılabilir. Yine bu kartta da harcamalardan chip para kazanılma olanağı daima vardır. Son derece güvenlidir. Sanal kart tamamen ücretsizdir.