Enpara.com’dan yeni müşterilere özel %0 faizli 10.000 TL kredi fırsatı! Hemen incele

Faizsiz (Sıfır Faizli) Krediler

Hemenbasvur.com olarak sizler için en güncel faizsiz kredi kampanyalarını listeledik. Bankaların yeni müşterilerine sunduğu %0 faizli kredilerini inceleyin ve en avantajlı bankaya şubeye gitmeden başvurun.

%0 Faizli 20.000 TL 3 Ay Taksitli Nakit Avans

QNB Finansbank Faizsiz 20.000 TL Kredi ve Nakit Avans

Faizsiz Kredi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sıfır faizli kredi, bankalar tarafından verilen, faiz oranı %0 olan bir ihtiyaç kredisi türüdür. Bu kredi türü, insanların nakit ihtiyaçlarını karşılaması için güzel bir fırsattır. Faizsiz kredi, diğer kredi türlerine göre %0 faiz oranı uygulandığı için ödeme konusunda daha çok kolaylık sağlar.

 

Bankalar genelde yeni müşterilerine faizsiz kredi kampanyasını sunarlar. 0 faizli kredi kullanmak isteyen kişiler, bu fırsatı sunan bankalara müracaat etmelidir. Bankalar, faizsiz krediye başvuran kişilerin kredi kullanım amaçlarını, gelir durumlarını ve kredi notunu inceler. Eğer uygun görürlerse faizsiz krediden yararlanma hakkını kişilere verirler.

Faizsiz kredi alabilmek için bazı koşulları karşılamanız gerekmektedir. Bunlar şunlardır:

 

 • Düzenli ve ispatlanabilir bir gelire sahip olunması
 • Güncel kredi notunuzun yeterli olması

 

Bu şartları sağladığınız takdirde faizsiz kredinizi alabilirsiniz. Ayrıca diğer bankalardan sıfır faizli kredi alabilmek için gereken koşullar farklılık gösterebilir, her banka kendi kriterlerini kendisi belirlemektedir.

En yaygın faizsiz krediler arasında öncelikli olarak faizsiz ihtiyaç kredisi ile faizsiz nakit avans bulunmaktadır. Bankalar en çok bu iki türe yoğunlaşsa da en sık görülen faizsiz kredi türleri şunlardır:

 • Faizsiz İhtiyaç Kredisi
 • Faizsiz Nakit Avans
 • Faizsiz Araç Kredisi
 • Taksitli Nakit Avans
 • Faizsiz Konut Kredisi
 • Faizsiz Özel Krediler (emekli, esnaf, engelli ve yeni müşteriler için kampanyalar)

Bankalar belirli dönemlerde sundukları faizsiz ihtiyaç kredi fırsatlarının yanı sıra taksitli nakit avans kampanyaları da sunabilmektedirler. Faizsiz taksitli nakit avans, belirlenen vade boyunca faizsiz olarak çekebileceğiniz bir nakit avanstır. Genellikle 2-12 ay arası vade süresi belirlenir. Kredi kartına tanımlı olan bir kampanyadır.

Digital Onboarding (DOB) diğer adıyla Uzaktan Müşteri Edinimi, bir bankanın müşterisi olabilmek için banka şubesine gitme, sayfalarca sözleşme okuma ve çok fazla sayıda ıslak imza atma gibi fiziksel işlem zorunluluklarını ortadan kaldıran bir sistemdir.

Uzaktan Müşteri Edinimi sistemi ile müşteriler, bir banka hesabı açmak için internet sitesi ya da mobil uygulama kullanırlar. Bu sistem hem bankaların hem de müşterilerin işlerini kolaylaştırır ve vakit tasarrufu sağlar.

Digital Onboarding (DOB) sürecinde müşteriler, kimlik bilgilerini ve belgelerini elektronik ortamda bankalara gönderirler. Bankalar bu bilgileri kontrolden  geçirir ve müşterinin kimliğini doğrular.

Uzaktan Müşteri Edinimi konusundaki esaslar “Bankalarca Kullanılacak Uzaktan Kimlik Tespiti Yöntemlerine ve Elektronik Ortamda Sözleşme İlişkisinin Kurulmasına İlişkin Yönetmelik” ile belirlenmiştir.

Sıfır faizli kredi kampanyaları genelde belirli bir dönem içerisinde planlandığından ve tutarları düşük olduğundan dolayı onaylanma aşamaları kısa sürmektedir. Başvuru sürecinde istenen evrakları olabildiğince eksiksiz bir şekilde tamamlarsanız süreci hızlandırabilirsiniz.

Uzaktan Müşteri Edinimi (Digital Onboarding) sistemi ile şubeye gitmeden, görüntülü görüşme yaparak hesap açmak için gereken şartlar şunlardır:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • 18 yaşını doldurmuş (reşit) olmak
 • Türkiye’de ikamet etmek
 • Çipli (yeni) kimlik kartına sahip olmak

Digital Onboarding (Uzaktan Müşteri Edinimi) sistemin  qi kullanarak istediğiniz bankanın müşterisi olmak oldukça kolaydır. Görüntülü görüşme ile banka müşterisi olmak için izlenecek adımlar ve işlem sırası aşağıda sıralanmıştır:

 • Müşterisi olmak istediğiniz bankanın mobil uygulamasını telefonunuza indirin.
 • Uygulamayı açın ve ana ekranda yer alan “Bankanın Müşterisi Olmak İstiyorum” ya da benzeri bir mesaj içeren butona tıklayın.
 • Telefonunuzdaki NFC (Yakın Alan İletişimi) özelliğini aktif hale getirin.
 • Butona tıkladıktan sonra açılan formda sizden istenilen bilgileri girin ve Türkiye Cumhuriyeti çipli kimlik kartınızı yönlendirmelere uygun olacak şekilde okutun.
 • Doğrulama işlemi gerçekleştikten sonra başvurduğunuz bankanın müşteri temsilcisi sizinle görüntülü olarak iletişime geçecektir.
 • Görüntülü görüşme esnasında yüzünüzün tamamen görünmesi gerektiği için maske ve gözlük benzeri aksesuarları çıkarmanız gerekecektir.
 • Müşteri temsilcisi kimliğinizin tespitini sağladıktan sonra sizden bazı onaylar isteyecektir. Onayları vermeniz durumunda ilgili bankada adınıza hesap açılmış olacaktır.

Tüm bu işlemler sonrasında genellikle ilgili banka sözleşmenizi kurye ile yollar ve sizin sadece teslim aldığınıza dair imza atmanız gerekir. Bazı bankalar, hesabınızı sözleşme tesliminden sonra aktif edebilmektedir.

Başvurduğunuz banka tüm işlemlerin sonucunda size bir vadesiz mevduat hesabı açmış olur. Döviz, altın ya da vadeli hesap açmak isterseniz internet bankacılığı hizmetini kullanabilirsiniz.

Görüntülü görüşme ile hesap açma işleminizin zorlaşıp uzamaması için aşağıdaki durumlara dikkat etmelisiniz:

 • Telefonunuza indirdiğiniz banka uygulamasının adı ve logosu dışında mutlaka uygulamanın yayıncısına dikkat etmelisiniz. Yayıncı, ilgili bankaya ait olmalıdır. Sahte uygulamalara dikkat edilmelidir.
 • Telefonunuzdaki NFC (Yakın Alan İletişimi) özelliğini nereden ve nasıl aktif edeceğinizi görüşme başlamadan önce öğrenmeniz işlemleri hızlandıracaktır.
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınız hasarlı olmamalıdır ve üzerindeki yazılar net bir şekilde okunabilir olmalıdır.
 • Görüntülü görüşmeyi yapacağınız ortam sessiz, sakin ve aydınlık olmalıdır.
 • Görüntülü görüşmeyi bankanızın belirlediği saatler arasında gerçekleştirmelisiniz.
 • Kamera karşısında tanınmanızı engelleyecek maske, gözlük gibi aksesuarları çıkarmanız gerekmektedir.
 • Telefonunuzun ön ve arka kameraları sorunsuz bir şekilde çalışıyor olmalıdır.
 • İnternet bağlantınız ve görüntü-ses kaliteniz yeterli düzeyde olmalıdır.
 • Müşteri temsilcinizin sizden talep ettiği süre boyunca kameranız açık olmalıdır. Görüşme ortasında kameranızı kapatmamalısınız.
 • Görüşme öncesinde başka bir banka hesabınızda bakiye bulundurmalısınız. Çünkü bazı bankalar hesap açma sürecinde, yeni açacağınız hesaba, başka banka hesabından para transferi yapmanızı talep edebilmektedir.
 • Görüşmeden önceki başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurmalısınız.
 • Müşteri temsilcisinin size yönelttiği soruları doğru ve net bir sesle cevap vermelisiniz.
 • Görüşme esnasında yardım almak için bile olsa üçüncü kişiye izin verilmez. Bu yüzden mutlaka yalnız olmalısınız. Yardım almak istediğiniz soruları müşteri temsilcisine yöneltmelisiniz.

Faizsiz Kredi

Günümüzde bireylerin ya da kuruluşların finansal ihtiyaçlarını karşılamak için kullandıkları kaynak denildiğinde akla ilk olarak krediler gelmektedir. Bankaların bireyler ve kuruluşlar için sağladığı bu krediler arasında özellikle “Sıfır Faizli Krediler” çok daha avantajlı bir kaynaktır.

 

Faizsiz krediler genelde bankaların yeni müşterileri için oluşturduğu kampanyalardır. 0 faizli kredi çekildiğinde, bankanın belirlediği vade içerisinde, yalnızca çekilen kredi tutarı geri ödenir. Geri ödeme esnasında ana paraya herhangi bir faiz maliyeti eklenmeyen kredilere “Faizsiz Kredi” denir.

 

%0 faizli kredi kampanyaları son zamanlarda çeşitli finans kuruluşları arasında yaygınlaşmaktadır. 2024 yılı için bankaların sunduğu en güncel sıfır faizli kredi tekliflerini HemenBaşvur üzerinden takip edebilir, bankaların sunduğu teklifleri kıyaslayabilir ve en avantajlı bulduğunuz faizsiz kredi teklifine başvuruda bulunabilirsiniz.

  Sıfır Faizli Kredilerden Yararlanabilecek Kişiler

  Faizsiz kredilerden yararlanabilecek kişiler bankadan bankaya değişiklik gösterse de önem arz genel bazı genel koşullar vardır. Finans kuruluşları sağladıkları sıfır faizli kredilerle yeni müşteriler çekmeyi amaçladıkları için çoğunlukla yeni müşterilere faizsiz kredi sağlarlar. Fakat bunun yanında bazen çiftçilerin, engellilerin, emeklilerin, esnafların da yararlanabileceği faizsiz kredi fırsatları sunabilirler.

   

  En önemli ön koşul elbette ki 18 yaşını doldurmuş (reşit) olmaktır. Genellikle belirli bir gelir düzeyinde olan bireylere sunulur. Eğer kredi notunuz iyiyse (daha önce aldığınız kredileri zamanında ve eksiksiz ödediyseniz) bu da faizsiz kredi başvurunuzun onaylanmasında iyi bir etken olur. Bazı durumlarda bankalar faizsiz krediye başvuran bireylerden kefil talep edebilir. Başvurmak istediğiniz bankanın kendine ait koşullarına göz gezdirerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz

  Faizsiz Kredi Başvurusu

  Öncelikle bankaların sağladığı faizsiz kredileri vadelerine ve kredi tutarlarına göre kıyaslayıp ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun olana karar verebilirsiniz. Bu kıyaslamayı yaparken HemenBaşvur Faizsiz Krediler sayfasından yararlanabilirsiniz.

  Sonrasında ise her bankanın sıfır faizli kredi alabilmek için belirttiği koşulları sağladığınızdan emin olmalısınız. Bankadan bankaya değişiklik gösteren şartlar olabilmektedir. Her bankanın faizsiz kredi başvuru adımları farklı olabilir. Bu adımları eksiksiz bir şekilde izlemelisiniz.

  Faizsiz kredi başvurularınızı internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da banka şubesi başvurusu şeklinde gerçekleştirebilirsiniz. İnternet ve mobil bankacılık sayesinde artık genel olarak şubelere gitmeye gerek kalmamıştır fakat bazı özel durumlarda yalnızca şube başvuruları kabul edilebilmektedir.

  %0 Faizli Kredi Alabilmek İçin Gereken Belgeler


  Faizsiz kredi talep ettiğiniz bankaya göre istenecek olan evraklar değişiklik gösterebilmektedir ancak genellikle bankaların isteyeceği belli başlı belgeler şunlardır:

  • Gelir belgesi
  • Faizsiz kredi başvuru formu
  • Kimlik belgesi
  • İkametgah belgesi
  • Faizsiz kredi kullanım hakkına sahip olduğunuzu ispatlayan belgeler

  0 Faizli Kredilerin Avantajları

  Sıfır faizli kredilerin diğer kredi türlerine göre elbette ki birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlardan ilki %0 faiz oranına sahip olduğu için, krediyi ödeme aşamasında sadece aldığınız kredi tutarını geri ödemeniz olacaktır.

  Bunun yanı sıra faizsiz krediler genellikle diğer kredi türlerine göre daha düşük tutarlarda olduklarından dolayı bankaların faizsiz kredi başvurularını onaylama süreçleri daha kolay, hızlı ve esnek gerçekleşmektedir.

  Faizsiz krediler son zamanlarda çok popüler olmasına rağmen yine de bankaların sağladığı sıfır faizli kredi imkanları sınırlıdır. Genel olarak belirli bir vade ile limitlenen bu kredilerin tutarları ise düşük tutulmaktadır.

  2024 Faizsiz Kredi İmkanı Sağlayan Bankalar

  2024 yılında finans kuruluşları arasında faizsiz krediler ve nakit avansların popüler olmasıyla  birlikte çok sayıda banka bu imkanları müşterilere tanımışlardır. 2024 yılında faizsiz kredi teklifi sunan bankalar şunlardır:

  • Enpara.com
  • QNB Finansbank
  • Garanti BBVA
  • Akbank
  • Yapı Kredi
  • Denizbank
  • Türkiye İş Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Vakıf Katılım
  • Halkbank
  • Ziraat Katılım
  • TEB
  • Albaraka Türk
  • Şekerbank
  • ING Bank